הרשמה

PETA נגד Assassin's Creed

ארגון זכויות בעלי החיים זועם, ודורש לבטל את האפשרות לצוד לוויתנים ב-Assassin's Creed הבא

 הם מתנקשים גם בלוויתנים: ארגון זכויות בעלי החיים האמריקאי PETA הוציא הודעת גינוי חריפה בנוגע ל-Assassin's Creed IV, המשחק הבא בסדרת ההתנקשויות ההסטורית של יוביסופט, שהוכרז רשמית בתחילת השבוע. הסיבה לגינוי? במהלך המשחק, תפתח בפני הגיימרים אפשרות לצוד לוויתנים.

"ציד לוויתנים - שהוא בעצם ירי צלצל לעבר לוויתנים, השארתם לגסוס במשך למעלה משעה וחיתוך גופם לחלקים בעודם בחיים - נראה כמו משהו שלקוח מספרי ההסטוריה", נכתב בהודעה של PETA: "אבל התעשייה המדממת הזאת עדיין ממשיכה לפעול כיום, למרות הגינוי שלה ברחבי העולם. על משחק שמאדיר את התופעה צריך להתבייש בעצמו".

ב-PETA המשיכו וביקשו: "אנחנו מעודדים את כל חברות משחקי המחשב ליצור משחקים שחוגגים יחד עם בעלי החיים - ולא משחקים שמעודדים לצוד ולהרוג אותם".

זו לא הפעם הראשונה בה PETA תוקפת את תעשיית משחקי המחשב. בעבר יצרו חברי הארגון קמפיינים בגנות משחקי מריו (על כך שהוא לובש חליפת ראקון), משחקי Cooking Mama (על השימוש במרכיבים בשריים במנות הוירטואליות) ועוד. 

 

ביוביסופט אמנם חשפו שב-Assassin's Creed IV אכן יהיה ניתן לצוד לוויתנים - אך עדיין לא הסבירו כיצד הדבר יתבצע, ובאיזה הקשר הוא יוצג. יכול להיות שהתלונה של PETA תתברר כמוטעית, אם כשהמשחק ייצא יתברר שמפתחיו דווקא מגנים את התופעה, ולא מעודדים את השחקנים להשתתף בה. זאת ועוד - סדרת AC עוסקת בתקופות היסטוריות, ואפשר להבין שהמפתחים רצו לכלול ציד לוויתנים, שהיה נפוץ באותה תקופה, אל תוך העולם המשוחזר שלהם.

מצד שני - אפשר גם להבין את הדרישה של PETA. ציד לוויתנים מתחיל לצאת בשנים האחרונות מהקונצנזוס, ובהחלט ייתכן שבמרוצת השנים ייאסר לחלוטין בכל העולם. ייצוג גרפי שלו במוצר המוני יוכל לגרום למאבק נגד הציד לחזור כמה שנים אחורה - אחרי שאנשים "יתנסו" בו במשחק המחשב ויחשבו שמדובר בפעילות לגיטימית. 

ביוביסופט עדיין לא הגיבו להודעה של PETA. 

תגובות

תצוגה מקדימה
הסתר | הצג תצוגה מקדימה
טוען...
 1. 1

  15:45 06.03.2013 | crabrocket crabrocket

  נו באמת...

 2. 2

  21:11 06.03.2013 | sagimi sagimi

  אני עם 1,
  שיעשו מה שבראש שלהם זה לא אמיתי

 3. 3

  06:15 07.03.2013 | Hollow Hollow

  כבר שהמשחק השלישי יצא היתה לי הרגשה שהם הולכים לתקוף את המשחק על התללות בבעלי חיים

 4. 4

  07:56 07.03.2013 | WarFox89 WarFox89

  rofl

 5. 5

  08:11 07.03.2013 | bolter21 bolter21

  מסכים איתם שזה לא בסדר שהמשחק מעודד את זה...

  אבל על הזין שלי אני לא לוקח דברים כאלה ברצינות והאמת שבמשחקי מחשב תמיד הייתי עצוב שחיה מתה (אלא אם היא טקפה אותי)

 6. 6

  19:51 08.03.2013 | on_air on_air

  יש כלכך הרבה משחקים עם התעללות בבעלי חיים כנראה שהם פשוט צריכים כסף והם מנסים לקחת אותו מיוביסופת

 7. 7

     | פורסם ע"י